Allison: Medzi nosmi sú vo výkonnosti len drobné rozdiely

31. january 2014 at 10:00 | Didi |  NEWS
Článok z českého servera F1News.cz:

Podle technického ředitele Ferrari Jamese Allisona jsou mezi různými řešeními nosů letošních vozů Formule 1 ve výkonnosti jen drobné rozdíly.

"Pokud se rozhlédnete po boxové uličce, každé auto má jiný nos. A žádná auta si nejsou moc podobná. Důvodem je to, že pravidla pro nosy poskytují celkem velkou geometrickou svobodu, takže se ji snažíte prozkoumat," vysvětluje Allison.

"Důvodem, proč nemáme jediné řešení, je to, že vlastně nejde o citlivou oblast, takže existují spousty řešení, které fungují. Přišel jsem předtím z jiného týmu [z Lotusu] a ten má velmi agresivní řešení, pracoval jsem tam na něm, a my [Ferrari] máme další řešení," odhaluje technický ředitel stáje z Maranella, kde nastoupil od 29. července 2013.

"Ale opravdu v tom toho moc není. Jde o věci, které jsou zkrátka dobré pro rozhovory, protože jsou hned v přední části vozu," shrnuje debatu o nosech. Připouští ale, že nová pravidla je připravila o velkou část přítlaku.

"Pokud byste si chtěli udělat rychlou představu, podívejte se na velikost zadních křídel. Máme zadní křídla, která jsou víceméně taková, jaká jsme používali v Kanadě. To zhruba vypovídá o tom, jak jsou na tom vozy s přítlakem. A navíc nemáte výfukovou podlahu jako minulý rok," pokračuje Allison.

Podle něj se však týmy v této oblasti rychle zlepšují. "Pravidla jsou zároveň novými pravidly a nová pravidla nabízejí nové příležitosti. Tempo nalézání přítlaku je celkem rychlé. Nikdy nevíte, kdy zvolní, momentálně to však není na dohled."
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2019, All Rights Reserved |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------