Kimi je s kvalifikáciou na VC Abu Dhabi 2016 spokojný

26. november 2016 at 17:09 | Majkkonen; zdroj: f1sport.auto.cz; zdroj: f1news.autoroad.cz; zdroj: formula1.ferrari.com |  NEWS
Photo published for Räikköselle harvinainen kunnia tavata dopingtestaajat

Souboj jezdců Ferrari v kvalifikacích byl letos velmi vyrovnaný, před závěrečnou kvalifikací letošní sezóny formule 1 v Abú Dhabí bylo skóre 10:10. Na okruhu Yas Marina se kvalifikoval lépe Kimi Räikkönen.

Kimi Räikkönen, který bude stát na roštu na čtvrté pozici ve druhé řadě za Danielem Ricciardem, byl s výsledkem kvalifikace spokojen.

Kimi Räikkönen: "Poslední kolo bylo docela OK, ale nedá se říct, že by bylo velmi dobré," řekl Räikkönen na to, zda se dalo bojovat o třetí místo. "Takže rozdíl byl velmi malý, rozhodně se to dá najít v jednom brzdění, když se dostanete do smyku, tak to snadno ztratíte. Vůz se choval dobře, není snadné tu zajet dobré kolo, takže to není ideální, ale my se o to aspoň pokusili."

Třetí Daniel Ricciardo přitom bude spolu s Maxem Verstappenem startovat na superměkké směsi, zatímco Räikkönen odstartuje na měkčí ultra měkké sadě.

"Nemyslím si, že by byl mezi těmi dvěma pneumatikami obrovský rozdíl, ale kdo ví. Myslím, že důležitější bude mít dobrý start."
________________________________________________

Kimi Räikkönen: "Byla to dobrá kvalifikace, auto se chovalo dobře celý den. Dnes jsme jeli rychleji než v trénincích, udělali jsme maximum, málem z toho bylo třetí místo, ale moje poslední kolo nebylo perfektní. Je těžké říci, jestli budeme bojovat s Mercedesy, většinou co se závodní rychlosti týče, býváme blíž, ale jsem si jistý, že jsou velmi silní. Zítra udělme maximum, pokusíme se o dobrý start a uvidíme."
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2018, All Rights Reserved |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------