Kimi po týždni opäť na pódiu, po USA tentokrát v Mexiku

29. october 2017 at 21:41 | Majkkonen |  NEWS
Britský pilot Lewis Hamilton po štvrtý raz v kariére oslavuje titul majstra sveta v motoristickej formule 1. Pretekár tímu Mercedes síce v nedeľňajšej Veľkej cene Mexika obsadil 9. miesto, istotu titulu dve kolá pred koncom mu zabezpečila štvrtá pozícia jeho jediného rivala Sebastiana Vettela na monoposte Ferrari.

Obaja jazdci bojujúci o titul sa dostali krátko po štarte do vzájomnej kolízie a museli ísť do boxov. Po celý zvyšok pretekov sa už len predierali štartovým poľom. Vettel potreboval na uchovanie majstrovských nádejí minimálne druhú priečku, Hamiltonovi hrala do kariet aj piata pozícia. Brit má v poradí MS už neprekonateľný náskok 56 bodov.

Víťazom VC Mexika na Okruhu bratov Rodríguezovcov sa stal 20-ročný holandský mladík vo farbách Red Bullu Max Verstappen. Rodák z Hasseltu vybojoval tretie prvenstvo v pretekoch F1, v Mexiku vyhral s náskokom takmer 20 sekúnd pred Valtterim Bottasom z Mercedesu. Tretí skončil Kimi Räikkönen zo stajne Ferrari s mankom 54 sekúnd.

7.MX Sergio PérezForce India1 kolo706
8.DK Kevin MagnussenHaas1 kolo704