Video: Rozhovor s Markom Arnallom počas VC Číny 2018

22. april 2018 at 7:23 | Vrabček |  VIDEOS

Ahoj, jmenuji se Mark Arnall a pracuji v F1 již 22 let. Pojďte dál!

Redaktorka: Jaký je Kimi jako sportovec?

Mark: Popravdě je velmi dobrý. Tím myslím, že pracuje na 100 %. Je v tom samozřejmě také jeho vlastní motivace, takže ho nemusím neustále do něčeho nutit nebo honit. Některé kardio cvičení dělá sám (od sebe), takže pokud děláme nějaké kardio lekce, pokud jezdíme na kole nebo děláme něco jiného venku, cvičím s ním. Ale pokud dělá nějaké kardio cvičení doma, pak po mně nechce, abych vedle něj nutně stál. Dobře se s ním pracuje na jakékoliv úrovni. Pokud chci zahrnout něco nového do programu ohledně nutričních záležitostí, pak mu jen řeknu "okay, použijeme tohle", a on odvětí "okay, v pohodě". Často se zeptá proč, ale nikdy to neznamenalo, že by to byl pro něj opravdu takový problém, aby to nechtěl udělat, tedy pokud je to prospěšné.

Myslím si, že jedna z největších věcí, která se změnila v F1, je…vše se teď točí kolem váhy. Když se podívám na roky 97, 98, když jsem začínal, více se cílilo na sílu krku, protože se tankovalo během závodu, tzn. že každé kolo bylo jako kvalifikační, kdežto nyní jsou auta plná paliva, takže to není tak o té fyzické stránce. Inženýři tlačí na jezdce, aby byli co nejlehčí, aby mohli váhu co nejvíce přesunout na auto. Takže řekněme, že máme nějaké cíle dané týmem, "okay, nechceme, aby jezdec vážil víc než X, protože by nás to limitovalo v nastavení auta".

Redaktorka: Co je nejnáročnější pro jezdce, kteří tak hodně cestují?

Mark: Myslím, že každý v F1 musí podávat špičkový výkon každých 14 dní, to je podle mě největší výzva sama o sobě a cestování je toho velkou součástí. Někteří lidé trpí pásmovou nemocí více než jiní. Myslím, že lidé, kteří jí trpí více, musí tvrdě pracovat, aby ji překonali, a budou s ní více bojovat. Cestování vytváří výzvu na jedné straně i s ohledem na to, že je důležité v těchto situacích zůstat zdravý po celou sezónu. Myslím, že poslední sezóna byla první za dlouhou dobu, kdy Kimi nebyl nemocný v žádném závodě.

Redaktorka: Kolik dní v roce cestujete Vy sám?

Mark: Myslím, že se to pohybuje mezi 200-250 dny, a tak je tomu již 22 let.

(preklad z videa: Vrabček)
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2018, All Rights Reserved |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------