Video: VC Velké Británie 2018 - Pozávodní konference

8. july 2018 at 19:43 | Vrabček |  NEWS

Otázka: Pro oba Ferrari jezdce - můžeme říci, že vůz prošel nejtěžší zkouškou, dlouhou dobu byla trať na Silverstone příznivá pro jezdce jiných týmů.

Kimi: Nemyslím si, že Silverstone je těžší než jiné tratě. Všechny jsou záludné a vždy záleží na dispozicích tratě a věcech, pro které je potřeba mít nějaké speciální věci na autě - ale všechny jsou těžké a náročné, aby vše do sebe zapadlo a dobře fungovalo. Myslím, že v očích lidí ano - ale nemyslím, že to na věci něco mění.

Otázka: Kimi, řekni nám něco o svých posledních několika kolech. Útočil jsi, předjížděl a opravdu stoupal vzhůru pořadím.

Kimi: Popravdě, začátek závodu měl daleko od ideálu. Zablokoval jsem si kolo a trefil Lewise do pravého zadního kola. Pak jsme dostali penalizaci a z nějakého důvodu to s Red Bullem nebylo vůbec jednoduché. Pokaždé, když jsme se k nim dostali blízko nebo za ně, bylo velmi těžké se za nimi držet, chovaly se jinak než jiná auta. Bojovali jsme s nimi na začátku závodu a také na konci a nakonec se nám je i podařilo předjet. Zdálo se, že Mercedesu bylo jednodušší se držet. Musel mít menší efekt na moje auto. Stahovali jsme je každé kolo, získali jsme příležitost a dokázali jsme je předjet. Takže to bylo OK, ale popravdě daleko od ideálu. Tak to někdy je.

Lewis na otázku, zda jeho frustrace po závodu byla přímo mířená na Kimiho, odpověděl, že s Kimim nemá žádné problémy. Přesto se Lewis vyjádřil, že se jednalo o zajímavou strategii ze strany Ferrari.

Otázka: Jezdci Ferrari, chtěli byste reagovat? Používáte zajímavou strategii? Je Vaším záměrem vyjet a vyřadit jednoho z jezdců Mercedesu nebo je to prostě náhoda/smůla?

Kimi: Takové věci se stávají. Je opravdu vtipné nás obviňovat z toho, že jsme to udělali záměrně. Zablokovala se kola a bohužel jsme do sebe narazili a oba jsme za to zaplatili, tak to prostě někdy chodí. Je jednoduché po pár závodech říct, že to najednou děláme schválně, ale tolikrát jsme se srazili, a tak to bohužel občas je.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Tomi Tomi | 9. july 2018 at 14:31

Myslím,že se Vettelovi chtělo smát,je to fakt komické,jak z toho dělají velkou věc.No,že je to Lewis a v GB tak musí vyhrát?Kolik závodů zkazil ostatním fracek Max,obdivovaný,který jezdí jak prase.A nic.Taky měli postižení dělat
ukřivděné a ponížené.Lojza byl směšný,
jo fakt se chová "jak mistr světa". :-D

2 Tomi Tomi | 9. july 2018 at 14:33

Kupodivu nikde nepíší jak jel Kimi skvěle.To hlavně Lojzu vytočilo. :-P

Comments are closed.


Actual articles

Reklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2018, All Rights Reserved |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------