Moje GP Maďarska 2018

3. august 2018 at 18:59 | Vrabček |  NEWS
Všechno je připravené na setkání s Kimim
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Tatiany Anovcin.

Že pojedeme na Velkou cenu Maďarska se prakticky rozhodlo po Vánocích. Domluvili jsme se na tuto akci čtyři a do konce roku také pořídili lístky. Ty pak přišly zhruba 3-4 měsíce před závodem. Jelikož to měla být naše úplně první VC, rozhodli jsme se jí si pořádně užít a zajistili jsme si ubytování na 5 dní v centru Budapešti, abychom se mohli účastnit všech akcí spojených se závodem konajících se na okruhu. Tzn. že hned ve čtvrtek jsme se vydali na Pit walk, kde si můžete projít boxové uličky, a když budete mít štěstí, můžete získat fotku nebo podpis nějakého jezdce.


Jsme na místě. Je čas jít si to omrknout blíže
Fotka Tatiany Anovcin. Fotka Tatiany Anovcin.

Fotka Tatiany Anovcin. Fotka Tatiany Anovcin.

Fotka Tatiany Anovcin. Fotka Tatiany Anovcin. Fotka Tatiany Anovcin.

Já jsem z boxových uliček prakticky nic neviděla. Akce je mezi fanoušky poměrně oblíbená, takže tam byla hlava na hlavě. Jakmile jsem se dostala do areálu dráhy, upalovala jsem hledat, kde jsou jezdci, jelikož jsem věděla, že v tuto dobu probíhají nějaké autogramiády. Dostala jsem se až za boxové uličky, kde stál chumel lidí s vlajkami, kteří tam čekali, nevědli na co :) Pak jsem si všimla, že v prostoru před fanoušky je řada čekajících fotografů, takže jsem se hned dovtípila, že to bude to místo, které hledám.

Během hodiny a půl čekání na Kimiho se mi podařilo prodrat do relativně dobré řady, abych na Kimiho dosáhla, resp. aby on dosáhl na mojí kšiltovku. Čekání bylo úmorné, v davu bylo značné vedro, organizátoři vytahovali jednoho člověka za druhým, aby je předávali zdravotníkům. Za dobu čekání se tam objevili pánové ze Sauberu, Red Bullu, Mercedesu, Force Indie... Mj. také Seb a konečně také Kimi, který byl nejvíce očekávaný.

Kdo by nevěděl, VC Maďarska je fakticky Kimiho domácí, jelikož tam léta jezdí mnoho finských fanoušků, a také fanoušci jiných národností často fandí právě jemu. Kimi byl velice trpělivý, postupoval po obvodu fanoušků pomalu a vše poctivě podepisoval. S ním šla Stefania Bocchi, kterou můžete vídat po boku Kimiho při rozhovorech a která fanouškům rozdávala podpisové karty Kimiho, aby je Kimi za ní mohl podepisovat. Stefania byla velice milá, neustále se usmívala a Kimimu pomáhala při podepisování, držela mu vlajky, podávala karty. Za to Iceman byl ledově chladný, kšiltovka a brýle na hlavě, bez známky úsměvu. S fanoušky neprohodil ani slovo (alespoň co jsem měla možnost vidět). Na jeho rukávu jsme si mohli všimnout černé pásky jako odkaz na nedávno zesnulého prezidenta Ferrari. Fotografové mu byli neustále v patách.

Když se Kimi přiblížil ke mně, ze všech sil jsem se snažila mu kšiltovku přiblížit k rukám, aby jí podepsal. První se mi na ní podepsal Seb, bylo by ale značně trapné, kdyby jí nepodepsal i Kimi, obzvlášť když o podpis Seba jsem zdaleka nestála tolik jako o podpis Kimiho. Kimi zblízka vypadal přesně tak, jak ho fanoušci znají z fotek a videí. Vypadal velmi dobře, plný sil prokázat svoje schopnosti v dalším závodě. Když jsem ucítila, že mi kšiltovku vzal někdo z ruky, byla jsem štěstím bez sebe. Viděla jsem, jak si ji Kimi vzal do ruky, opřel o sebe, podepsal ji a zpátky hledal ruku, ze které ji sebral.

Můj úlovek. Podpisy od Kimiho a Sebastiana a samozřejmě nutná fotka s Kimim alespoň na plakátě
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.

Postála jsem v davu ještě chvilku, abych si ho ještě minutku prohlížela na vzdálenost max. 2 m, a když k fanouškům přicházel Alonso, rozhodla jsem se v davu dále nesetrvávat. Od této chvíle se kšiltovka s podpisy stala mým nerozučným přítelem.

Když pršelo na kvalifikaci, hlavní, kdo musel být v suchu, byla právě kšiltovka :-D Pit Walk trval jen 2 hodiny, takže jsme si udělali už jen pár fotek na památku a vydali se z areálu, abychom se mohli těšit na další den, který měl na programu 1. a 2. trénink.

Páteční tréninky jsme proseděli na kryté tribuně Super Gold, kam měli přístup jen lidé s odpovídajícími vstupenkami. Nám se tam však podařilo přes neopatrné organizátory nenápadně dostat :) Bylo to příjemné, protože slunce silně pálilo celé dny. To byl první den, kdy jsem viděla vozy Formule 1 jezdit naživo, takže tak první hodinu jsem jen točila a fotila vše, co normálně člověk vidí jen v televizi, oči navrch hlavy. Ten zvuk a rychlost!

Páteční tréninky, sedíme na tribuně s výhledem přímo na garáže Ferrari, později se ale musíme přesunout na svá zakoupená místa
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.


Druhý trénink už nebyl tak zajímavý, takže po něm jsme hned z trati odešli. Třetí den jsme se na trať vydali už na desátou hodinu, abychom se potkali s komentátory F1 televize Sport1, kteří uspořádali setkání s fanoušky. A kdo se díval na předzávodní studio, mohl mě s nimi vidět. :)

FanZona, setkání fanoušků s komentátory TV Sport1 Josefem Králem, Tomášem Richtrem a Števem Eiselem
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Tatiany Anovcin.

Třetí trénink jsme ve značném vedru přetrpěli na svých místech na tribuně Silver 2, naopak kvalifikaci jsme proseděli v pláštěnkách v silném dešti na stejných místech. Škoda jen, že měl Kimi v posledním kole před sebou vozy, cítila jsem, že dnes je to výkon hodný pole position. Vedle nás na tribuně seděl oranžový dav fanoušků Maxe Verstappena, s čímž jsme se s nimi neshodli, ale dělali obrovskou show a zábavu pro okolí, stejně jako fanoušci Michaela Schumachera, které jsme potkali hned první den.

Kimi ve třetím tréninku ve fotkách i videu
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.


Takovou atmosféru u televize prostě nezažijete. Nezažijete, kdy s každým předjetím dav jásá nebo naopak, fanoušci všemožně podporují svoje oblíbené jezdce. Ta atmosféra, to se opravdu s televizním přenosem nedá srovnat.

Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.

Během celé kvalifikace vydatně pršelo, přesto Kimi skončil na pomyslných stupních vítězů a do závodu tak startoval ze 3.pozice. Po vystoupení z vozu Kimi mává své početné fanouškovské základně

Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.

Poslední den jsme vyrazili na okruh se značným předstihem, protože jsme se báli kolon směřujících na okruh. Nakonec jsme ale vybrali cestu zadem přes pole a lesy a byli jsme na místě od ubytování za 25 minut:) Počkali jsme se si na drivers parade, a pak jsme si jen užívali ruch na závodní dráze, kde týmy připravovaly vozy na závod. Jako mraveniště! To už se na dráze také objevili jezdci a řešili poslední detaily se svými inženýry.

Tradiční přehlídka jezdců před závodem


Přípravy týmu na nedělní závod na startovní rovince
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.

Nedělní závod začíná, my jsme ready fandit Kimimu a ten jede skvěle
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Tatiany Anovcin. Fotka Terezy Opaleckej.

Zahřívací kolečko, pak installation lap, světla se rozsvítí, motory řvou a se startem burácí tribuny! S každým kolem člověk sleduje odstup jednotlivých jezdců, hlídá si, kdo kdy zajel do pit stopů...Max nedojel, fanoušci vedle nás začali výrazně fandit jeho stájovému kolegovi...Až dojde na poslední kola a kontakt s Valtterim...Kimi je třetí! Všichni fandí ještě Ricciardovi a i ten Valtteriho nakonec předjíždí!

Neděle byla perfektním završením našeho F1 dobrodružství. Kimi na pódiu! A my jsme byli u toho!
Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.


Fotka Terezy Opaleckej. Fotka Terezy Opaleckej.

Rozhovory na trati, eufórie, focení s pódiem. Kimiiiiii! Po pódiích svojí show spustí DJ a my tančíme na oslavu Kimiho pódia. Bylo to super a stálo to za to. Asi po hodině opouštíme tribunu, až po hodině, abychom se vyhnuli největší dopravdní zácpě vedoucí z trati. Poslední pohled do prostor za tribunami a je konec. Nadšení a ještě plní adrenalinu nasedáme do auta a odjíždíme...Snad zase někdy, ale už nikdy to nebude mít punc toho poprvé. :)

Fanynka Tereza.
Odcházíme, bylo to skvělé, díky, Hungaroringu!
Fotka Terezy Opaleckej.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 kimka kimka | 3. august 2018 at 21:25 | React

Ďakujeme za info, dobre sa to číta a mám radosť, že si si to užila ;-)

2 D. D. | 4. august 2018 at 19:11 | React

Veľká vďaka za tento článok... tíško závidím... :-) // vždy keď Kimi predĺži zmluvu poviem si: fajn, ešte stále môžem ísť -za ním- do Maďarska... :-) /a mám to ozaj na skok/...

3 Tracy Tracy | Web | 4. august 2018 at 23:34 | React

Moc hezky napsané, musí to být úžasný zážitek vidět Kimiho dojet na pódiu! :) Strašně bych si přála, abych u toho taky někdy byla, doufám, že to vyjde ve Spa.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2018, All Rights Reserved |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------