Räikkönenova smlouva u Sauberu má na tým vliv už nyní

21. september 2018 at 10:04 | Majkkonen; zdroj: svetformule.cz |  NEWS
Šéf týmu Sauber F1 Team Fred Vasseur prozradil, že návrat Kimiho Räikkönena do stáje dodává všem v Hinwilu energii. Vasseur vidí v Räikkönenovi klíčovou roli po technické stránce, která se momentálně skvěle uplatňuje u Ferrari.

"Má skvělou reputaci a je skvělý po technické stránce věci. Kimi bude mít velmi dobrý feedback," řekl Vasseur. "Pravděpodobně pokud máte v týmu 450 lidí, potřebujete někoho, kdo je charakterem a informacemi tak třikrát větší. Zkrátka potřebujeme silného lídra po jezdecké stránce. Kimi má velmi silný feedback, pravděpodobně jeden z nejlepších, možná nejlepších na roštu."

Vasseur dále řekl, že příchod Kimiho Räikkönena už nyní dodává celému týmu motivaci.

"Nejen že jsou motivovaní inženýři, ale i další členové. Reakce v továrně byla obrovská. Je to velká podpora mít v týmu někoho, jako je Kimi. Jsme rádi, že se přidá do našeho projektu a věří všem v týmu. Dává vám to tak větší sebejistotu, jelikož můžete říct, že člověk, kterého máte v týmu je mistr světa. Myslím si, že může udělat dobrou práci a bude na to tlačit. Byl jsem zrovna v kanceláři, kde navrhujeme design, a dostali jsme email, kde stálo, že se k nám Kimi přidá. Moje reakce byla zkrátka jen Wow!"

Vasseur dále očekává i zlepšení po stránce marketingu, jelikož sponzoři určitě uslyší na tak velké jméno.

"Oznámení Kimiho bylo také velké pro náš marketing. Myslím si, že díky Kimimu se zvýší naše šance. Bude to také skvělé, že bude jedním ze tří mistrů světa na roštu pro příští rok, společně se Sebem a Lewisem. Zdá se, že dostaneme nabídky od různých oblastí sponzorů, což je velmi zvláštní pocit. Pravděpodobně to bude mít větší dosah, než si dokážu představit."

"Ještě před dvanácti měsíci bych si nepomyslel, že se k nám může přidat. To jen ukazuje, jak Kimi týmu věří! Nicméně musíme poděkovat celému týmu, který předvedl skvělé zlepšení. Myslím si, že si to Kimi s námi užije."
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2019, All Rights Reserved |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------