Sauber čeká na telefonát od Ferrari *AKTUALIZOVANÉ

13. september 2018 at 22:24 | Majkkonen; zdroj: formule.cz |  NEWS
Web Motorsport přinesl zprávu, že Sauberu aktuálně v jezdecké otázce nezbývá nic jiného, ​​jen čekat na telefonát z Maranella. A to může trvat až do 15. října.

Díky vazbám s Alfa Romeo, titulárním sponzorem Sauberu, totiž Ferrari má možnost nominovat do týmu jednoho svého jezdce. Po tom, co bylo oznámeno, že do Sauberu přijde Kimi Räikkönen, jsme se domnívali, že Ferrari takhle nečekaně využilo své právo. Dnes už ale víme, že Kimi Räikkönen se se Sauberem dohodl na vlastní pěst, zatímco Ferrari se domnívalo, že finského závodníka posílá do důchodu.

To znamená, že Sauber si už obsadil jednu sedačku a Ferrari pravděpodobně obsadí druhou. První kompletní sezoně Antonia Giovinazziho by tak již konečně nic nemělo stát v cestě, tedy kromě rozhodnutí samotného Ferrari. To sice ve svém juniorském programu Ferrari Driver Academy nemá jiného vhodného kandidáta, ale údajně si Giovinazziho cení jako dobrého simulačního jezdce.

O roli vyvíjet vůz, ale i podporovat závodníky během víkendů velkých cen nočními šichtami v simulátoru, se dělí s Danilem Kvjatem, jenž by se údajně mohl vrátit do Toro Rosso. To by v případě Giovinazziho odchodu do Sauberu mohlo Scuderii nepříjemně oslabit. Můžeme také spekulovat, zda Ferrari téměř 25letého Giovinazziho vůbec chce protlačit na starty velkých cen jako svého potenciálního budoucího závodního jezdce, když už u sebe má mladšího Charlese Leclerka a Sebastian Vettel má ještě do důchodu daleko.
______________________________________________________

* Kimi Räikkönen toho o zákulisí svého přestupu moc neprozradil

Mezitím se také spekuluje, že Räikkönen Fréderiku Vasseurovi do Hinwilu zavolal teprve bezprostředně potom, co mu v Monze prezident Ferrari John Elkann sdělil onu nepříjemnou zprávu. Nelze ovšem vyloučit, že v určitém kontaktu spolu byli už předtím. Vypadá to nicméně tak, že transfer byl Kimiho soukromou iniciativou a nikoliv akcí Ferrari. V Maranellu nejspíš počítali s jeho odchodem do závodnického důchodu.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2018, All Rights Reserved |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------