Ferrari se musí přestat bát vyhrávat

6. november 2018 at 19:10 | Majkkonen; zdroj: svetformule.cz |  NEWS
Když se Andrea Cremonesi z Gazzetty dello Sport zeptal šéfa týmu Ferrari, co letos chybělo Ferrari v porovnání s Mercedesem, šéf tímu Maurizio Arrivabene odpověděl: "Jsou oblasti, kde jsme lepší, v jiných jsou zase lepší oni. Myslím si však, že stále nejsme zvyklý vyhrávat.

Pro Mercedes je double normální, pro nás je to zážitek. Musíme si být více vědomi našich hodnot a zbavit se strachu z vítězství.

V tenisu se tomu říká 'il braccino': strach z vítězství, který dostanete, když jste blízko vašemu cíli. Musíme si věřit a na vítězství si zvyknout."

Poslední kapkou v již přeplněném pohárku trpělivosti Arrivabeneho byla nepochopitelná strategie Ferrari během kvalifikace na Velkou cenu Japonska, když byli oba jejich piloti vysláni na suchou trať na pneumatikách do přechodných podmínek. Po skončení kvalifikačních jízd poslal rozčílený Ital skrze média svým kolegům vzkaz, aby občas laskavě odlepili oči od monitorů a podívali se, jaká situace na trati ve skutečnosti je, než učiní nějaké rozhodnutí.

"Možná, že důvodem prohraného titulu byla chybějící péče o detaily. Naučili jsme se, že se vyhrává i prohrává společně. Chybovali jezdci a v menším měřítku také tým. Räikönnenovi stačí jasná slova. Naproti tomu Vettel potřebuje podporu týmu. Musí cítit sympatie. Tehdy v Monze chtěl bezpodmínečně vyhrát. Průběh závodu byl pro něj tvrdou ránou. Nepomohl nám ani kalendář: Singapur, Soči a Suzuka, tam jsme podlehli."


Arrivabene novinářům zodpovědel také na dotaz ohledně budoucnosti Binotta a své osoby. "Pojďme si to ujasnit. Spekulace o Mattiovi jsou fake news, které mají vytvořit nestabilitu v týmu. Jejich záměrem je tvořit problémy tam, kde nejsou, a to já už odmítám komentovat.

Během sezóny se objeví spoustu pokusů, jak tým destabilizovat. Občas to jsou příběhy o jezdcích, jindy zase o technicích. Moje pozice? (směje se) Zeptejte se generálního ředitele (Louis) Camilleriho.

Nikdo nikdy nemluvil o loučení se s někým. Možná se můžeme bavit o posilách. Ale vše potřebuje čas, budeme o tom přemýšlet v příští sezóně. Dnes tu máme dobrý a kompaktní tým.

Tým, který funguje, potřebuje pouze posily, nikoliv revoluce. Nikdy jsem v revoluci nevěřil, nýbrž v evoluci."
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© kimiraikkonen.er.cz / raikkonen-f1.blog.cz | Kimi Raikkonen Fan Site | © 2008 - 2018, All Rights Reserved |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------