V kvalifikácii v Spa Kimi na ôsmom mieste, do zajtrajších pretekov však odštartuje zo šiesteho miesta

31. august 2019 at 16:29 | Majkkonen |  NEWS

Víťazom sobotňajšej kvalifikácie na nedeľnú VC Belgicka sa na okruhu v Spa-Francorchamps stal Monačan Charles Leclerc na Ferrari pred svojím nemeckým tímovým kolegom Sebastianom Vettelom. Tretí skončil britský pilot Lewis Hamilton, ktorému technici stihli dať jeho Mercedes dokopy po havárii v tréningu.

Štvrtý Valtteri Bottas bol pozadu o ďalších 133 tisícin sekundy a doplní tak druhý rad, ktorý bude celý strieborný. Piaty najrýchlejší čas dosiahol Max Verstappen z Red Bullu Racing, ktorého strata však bola viac ako sekundová. Šiestu a siedmu priečku obsadili zástupcovia Renaultu, ibaže tí prídu kvôli výmene motorových súčiastok o päť miest a zo šiestej pozície vďaka tomu vyštartuje Kimi Räikkönen.

9.MX Sergio PerezRacing Point1:45.7321:44.7071:44.70618
10.DK Kevin MagnussenHaas1:45.8391:44.7381:45.08618
20.PL Robert Kubica *WilliamsDNF--2

* Penalizácie: AU Daniel Ricciardo - štart z 10. miesta, DE Nico Hülkenberg - štart z 12. miesta, ES Carlos Sainz - štart zo 15. miesta, CA Lance Stroll - štart z 16. miesta, TH Alexander Albon - štart z 17. miesta, IT Antonio Giovinazzi - štart z 18. miesta, RU Daniil Kvyat - štart z 19. miesta, PL Robert Kubica - štart z boxov